Pravidla pochodu



1. Účastník pochodu
Účastníkem pochodu se stává každý, kdo včas provede registraci a úhradu příspěvku na organizaci před naplnění kapacity pochodu.

2. Trasy pochodu
Trasy pochodu jsou předem pevně stanovené. Účastník je povinen tyto trasy respektovat a pohybovat se výlučně po nich.

3. Kontrolní body

Na každé trase jsou umístěné pevné kontrolní body, které jsou řádně označeny. Místa těchto bodů jsou vyznačená na mapách, které účastníci obdrží. Každý účastník je povinen projít všemi kontrolními body své trasy. Na každém kontrolním bodu mu bude do karty vytvořen záznam. Organizátor je na kontrolním bodu označen reflexní vestou. Mimo pevných kontrolních bodů se na trasách mohou vyskytovat pohybliví traťoví organizátoři, kteří budou dohlížet na řádné plnění stanovených tras a dodržování bodu 5 těchto pravidel.


4. Absolvování trasy

Účastník, s ohledem na charakter akce, je povinen stanovenou trasu absolvovat pěšky, tedy pohybovat se výlučně vlastní silou, bez jakýchkoli mechanických převodníků, s výjimkou turistických holí. Výjimku z tohoto pravidla mají malé děti, nesené či přepravované, například v kočárku.


5. Povinnosti účastníků

Účastník je povinen absolvovat pochod dle pravidel. S ohledem na charakter pochodu, charakter krajiny a platnou legislativu (zákon č. 289/1995 Sb., zákon č. 114/1992 Sb.) je účastník mimo jiné povinen:
– neporušovat klid a ticho v přírodě
– nerozdělávat ani neudržovat otevřené ohně po celé délce trati
– neodhazovat žádné odpadky ani jiným způsobem neznečišťovat žádné části přírody a krajiny na trase
– nevstupovat mimo vyznačené cesty a trasy
– neporušovat zákazy vstupů
– nepoškozovat jakýmkoli způsobem místní přírodu
– nesbírat rostliny a neodchytávat živočichy


6. Opuštění trasy

Účastník nesmí opustit trasu pochodu. Pokud tak učiní, není v danou chvíli účastníkem pochodu.

8. Krizové situace – zdravotnické zabezpečení

V průběhu trasy pochodu cestou linky tísňového volání 155, přičemž organizátor nesjednává žádné hromadné zdravotní ani úrazové pojištění, doporučujeme mít sjednané vlastní. Všichni účastníci absolvují pochod na vlastní riziko. V případě nastalé krizové situace, například zdravotních problémů či zranění, může účastník kontaktovat organizátory, kteří budou ve spojení se složkami IZS a s ohledem na znalost terénu dokáží snáze navést pomoc na správné místo.


9. Časové propozice
Pochod je konán vždy poslední sobotu v měsíci červnu daného kalendářního roku. Start pochodu na všech trasách je od 07:00 h do 10:00 h průběžně. Konec pochodu je stanoven na 18:00 h.

10. Nárok na ocenění

Oceněním se rozumí pamětní medaile a certifikát. Nárok na toto účastníkovi vzniká, pokud se včas a řádně zaregistroval a uhradil příspěvek na organizaci a následně absolvoval stanovenou trasu dle pravidel a dorazil do cíle nejpozději v 18:00 h.  Zvolil-li účastník formu účasti bez medaile, obdrží za stejných podmínek certifikát.

11. Zpracování osobních údajů

V rámci pochodu přijímáme a zpracováváme pouze nezbytné informace, tedy hodnost, titul, jméno, příjmení, rok narození, e-mail a telefonní číslo. Nepřijímáme ani nezpracováváme takové údaje, které by vedly přímo ke ztotožnění osoby. Veškeré zpracovávané informace zpracováváme pouze v mezích zákona, neposkytujeme je žádným třetím stranám a po proběhnutí pochodu tyto mažeme. Data jsou uchovávána zabezpečeně. Správcem dat je Policejní spolek Jičín, z.s.

12. Přesun termínu pochodu

Pokud nebude možné pochod zorganizovat z důvodu jakýchkoli přechodných nařízení a opatření, která budou platná v řádném termínu pochodu a budou znemožňovat upořádání pochodu, automaticky budou všechny registrace přesunuty na stanovený náhradní termín, který bude stanoven dle aktuální nastalé situace. Takovým postupem nedochází ke změně pravidel o stornu či změně registrace. Obdobný postup by byl aplikován i v případě tzv. zásahu vyšší moci, tedy například tehdy, kdy by pochod nemohl být uskutečněn z důvodu například povodní, lesního požáru a podobně. Pokud by ze stejných důvodů nemohl pochod proběhnout ani ve stanoveném náhradním termínu, budou si registrovaní účastníci moci vybrat, zda svou registraci chtějí přesunout na další ročník, vyzvednout si u organizátorů ocenění bez účasti, nebo svou účast stornovat, dle podmínek stanovených v bodě 13 těchto pravidlech.

13. Storno a změna registrace

Registraci je možné změnit, tedy převést na jinou osobu a to bezplatně vždy nejpozději do 30. dubna daného roku konání pochodu. Registraci je možné stornovat nejpozději do 31. března daného roku konání pochodu zdarma, tedy s navrácením 100% uhrazeného příspěvku, dále od 1. dubna do 30. dubna daného roku konání pochodu včetně, bude storno registrace zpoplatněno částkou ve výši 50% z uhrazeného příspěvku. Storno registrace po 30. dubnu daného roku konání pochodu není možné.

14. Formy účasti

Forma účasti na pochodu je výhradně osobní, kde se účastník přihlásí na pochod a následně se dostaví do místa konání, kde pochod absolvuje. Virtuální účast lze řešit pouze individuálně a pouze v odůvodněných případech.

15. Příspěvek na organizaci

– Základní příspěvek na organizaci bez medaile je 400,- Kč, kde v ceně je příspěvek na účel pochodu, pochodová karta, mapa, občerstvení na cestu, pitný režim, odznáček a certifikát

– Dětský příspěvek na organizaci bez medaile (do 15 let) je 300,- Kč, kde v ceně je příspěvek na účel pochodu, pochodová karta, občerstvení na cestu, pitný režim, odznáček a certifikát

– Pamětní medaile 300,- Kč, je k základnímu příspěvku na organizaci a to včetně dvou stužek

– Nášivka s logem pochodu 200,-Kč, je k základnímu příspěvku na organizaci

16. Kapacita pochodu

Celková kapacita pochodu je 500 účastníků vyjma dětí do 15 let

16. Závěrečná ustanovení

Každý účastník se účastní pochodu z vlastní vůle a na vlastní nebezpečí. Každý účastník je povinen respektovat pravidla pochodu a dále respektovat přírodu, ve které se bude pohybovat. Podáním přihlášky účastník prohlašuje, že se seznámil s těmito pravidly a zcela jim porozuměl. Tato pravidla jsou vydána dne 5. prosince 2023 a jsou platná ode dne vydání.