O nás

Jsme parta obyčejných lidí, příslušníků ozbrojených složek, složek IZS, ale i civilistů, kteří dobře vědí, že když se pro druhé něco může udělat, tak se to prostě udělat musí.

Hlavním znakem naší skupiny je pak nekonečný řetěz, jako výraz soudržnosti.

Jsme parta obyčejných lidí, příslušníků ozbrojených složek, složek IZS, ale i civilistů, kteří dobře vědí, že když se pro druhé něco může udělat, tak se to prostě udělat musí,

Zastáváme společný názor, že
NEJVÍCE BIJE SRDCE DOBROVOLNÍKA.

Jelikož jsme všichni velcí srdcaři, jdeme prostě do toho.

Již několik let se společně účastníme různých charitativních a vzpomínkových akcí, především pochodů ozbrojených složek, což jsou pochody pořádané buď policisty, vojáky, nebo např.  Československou obcí legionářskou apod. Pochody jsou organizovány mimo jiné za účelem setkávání přátel, ale také za účelem podpory různých organizací a spolků, kde výtěžky z pochodů jsou poukazovány např. na Nadaci policistů a hasičů, do Vojenského fondu solidarity, anebo na obnovu válečného opevnění kolem naší republiky. Zároveň také vybrané finanční prostředky slouží na zajištění podpory konkrétních projektů, nebo pro rodiny lidí, kteří „Za nás sloužili“, tedy především pro pozůstalé po tragicky zemřelých policistech, hasičích, vojácích, ale i na ostatní podporu lidí v podobné situaci.

Již od roku 2019 máme založenou skupinu, které jsme dali název TORQUE, kde našim hlavním motem je heslo: “Aut Omnes Aut Nemo!“, což se dá z latiny přeložit jako „BUĎ VŠICHNI, NEBO NIKDO“. Hlavním znakem naší skupiny je pak nekonečný řetěz, jako výraz soudržnosti.

Abychom se nepodíleli na uvedené podpoře jen účastí, rozhodli jsme se, že se začneme podílet více a to tím, že jednou v roce, v pravidelném termínu na počátku července, zorganizujeme vlastní akci, pochod s doprovodným programem, jehož výtěžek bude směřovat na konkrétní projekt, nebo sbírková konta.

Za tímto účelem jsme v roce 2023 založili spolek a začali jsme tak fungovat pod hlavičkou zapsaného spolku jako nezisková organizace.

Jelikož je naše zaměření převážně policejního charakteru, rozhodli jsme se pro název: “Policejní spolek Jičín, z.s.“, abychom zároveň prezentovali dobré jméno Policie ČR. Z tohoto důvodu jsme se také rozhodli, že naší činnost budeme realizovat především v teritoriu územního odboru Jičín a prezentovat se tak v místě, ve kterém sami sloužíme a žijeme. Náš cíl je tedy takový, že budeme spolupracovat s Nadací policistů a hasičů, Vojenským fondem solidarity, českým červeným křížem a dalšími podobnými charitativními organizacemi, kde v každém ročníku pochodu podpoříme alespoň jeden konkrétní projekt.

Logo Policejní spolek Jičín

Policejní spolek Jičín

Našim hlavním motem je heslo: “Aut Omnes Aut Nemo!“, což se dá z latiny přeložit jako „BUĎ VŠICHNI, NEBO NIKDO“. Hlavním znakem naší skupiny je pak nekonečný řetěz, jako výraz soudržnosti.

Poznejte náš tým

zastáváme společný názor, že NEJVÍCE BIJE SRDCE DOBROVOLNÍKA

prap. Jan Křížek

Od roku 2005 jsem u bezpečnostních složek, kdy nyní sloužím na dopravním inspektorátu Policie ČR, na skupině dopravních nehod, na územním odboru Jičín.

Moto:
Neberte život tak vážně,  stejně z něj nevyváznete živí.

npor. Jan Pavlásek

Od roku 1994, vyjma období necelých 5 let, kdy jsem zastával funkci uvolněného zastupitele města Lázně Bělohrad, pracuji v zaměstnání mého srdce, jako řadový policista na územním odboru Jičín,  nyní od roku 1998 na Obvodním oddělení Nová Paka.

Moto:
Pomáhat druhým je pro mě srdeční záležitost a je mi velkou ctí podílet se i na pomoci spojené s podstatou fungování našeho spolku.

Jaroslav Plával

Pracuji jako živnostník v oboru elektro a celý můj život mě zajímá příroda a poznávání nových míst a lidí.

Moto:
Není nad dobrou věc, společnou se stejně smýšlejícími přáteli.

npor. Mgr. Radek Zárybnický

U Policie ČR pracuji od roku 2003. Od samého začátku svého policejního života působím ve Službě pořádkové policie jako „obvoďák“. Zde také nyní zastávám funkci zástupce vedoucího obvodního oddělení v Nové Pace. Práce u policie byla pro mě již od dětství jasná volba a s úctou k tradici, je pro mě také jedním velkým posláním s velkou odpovědností.

Moto:
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.