Popis jednotlivých tras

Dlouhá 34 km

Trasa vás zavede po okrajové části Jičína mezi pískovcové skály, kde poznáte nádheru Prachovských skal, ve kterých na vás u hotelu Skalní město čeká první záchytný bod (KB1) s možností občerstvení. Po loukách a místních komunikacích se dostanete přes obec Libuň do asi nejtěžšího úseku trasy, ve kterém zdoláte jeden „výživný“ kopec. Po jeho zdolání vás čekají nádherné scenérie a v obci Košov druhý záchytný bod (KB2), kde se budete u místní restaurace moci občerstvit a pokračovat dále na rozhlednu Tábor. Přes obec Železnice se dostanete k dalšímu, již poslednímu záchytnému bodu (KB3), který se nachází pod vrcholkem kopce Zebín. Zde na vás bude čekat nejen občerstvení, ale také překvapení, které si pro vás organizátoři připravili a po kterém vás do cíle čeká už jen pár kilometrů v rovinatém terénu v okolí města Jičína.

Střední 21 km

Tato trasa vede společně s dlouhou trasou až k prvnímu záchytnému dobu (KB1), který je pro obě trasy společný a kde se pak účastníci oddělí. Na této trase vás čeká zajímavá procházka nejen krásnými Prachovskými skalami, ale také nádhernou přírodou, lesem Řáholec kolem Rumcajsovy jeskyně, přes několik vesniček, až pod vrcholek kopce Zebína, kde je pro tuto trasu záchytný bod (KB2), který je společný pro všechny trasy. Zde se skrývá pro účastníky snad zajímavé překvapení, aby se pak přesunuli do cíle v Jičíně a zdárně tak zakončili svoji pouť naši krajinou.

Krátká, kočárková 10 km

Tato trasa je vhodná pro každou věkovou kategorii. Je určena zejména pro osoby, které neujdou dlouhou vzdálenost, ale také pro rodiny s malými dětmi s kočárky. Jedná se o rovinatou trasu, která vede městem Jičín, přes jeho historický střed, Valdštejnovou lipovou alejí kolem Valdštejnské lodžie pod vrchol Zebín. Zde je umístěn jediný záchytný bod trasy (KB1), kde bude pro všechny účastníky pochodu připraveno nejen občerstvení, ale také drobné zpestření, aby se pak na společné cestě s ostatními účastníky delších tras dostali do cíle pro své ocenění.

Zaregistrujte se k pochodu zde: